Rinkos tyrimai, apklausos, skambučių centras

EN SE RU

Naujienu prenumerata

PatiRtis 2007 - ryšių su visuomene projektas

2008 sausio mėn. 25 d.
Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto studentų organizuotame konkurse „PatiRtis 2007“ išrinkti geriausi valstybės įstaigų ir ne pelno organizacijų ryšių su visuomene projektai.

Nominacijoje “Už novatoriškumą“ apdovanota Klaipėdos apskrities viešoji Ievos Simonaitytės biblioteka. Balsavimą šioje nominacijoje organizavo bei spacialų prizą įsteigė Apklausos.LT.

Konkurse „PatiRtis 2007“ geriausiai ekspertų įvertintas Krašto apsaugos ministerijos projektas „Misija Afganistanas“ ir apdovanotas nominacijoje „Už geriausią idėją“.Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto studentų organizuotame konkurse „PatiRtis 2007“ „Už netradicines įgyvendinimo priemones“ apdovanotas Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje, nominacijoje „Už didžiausią dėmesį visuomenėje“ geriausiu pripažintas AB „Lietuvos paštas“.

Šiais metais labiausiai patikusio projekto rinkimuose dalyvavo ir publika, balsuodama konkurso interneto svetainėje. Daugiausiai publikos simpatijų ir titulą "Misteris PRojektas 2007" pelnė Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos projektas „Jūs apie mus, mes apie Jus. Žurnalistų portretai“.

Iš viso konkurse „PatiRtis 2007“ varžėsi beveik dvi dešimtys valstybės įstaigų ir ne pelno organizacijų vykdytų ryšių su visuomene projektų. Juos vertino nepriklausomi ryšių su visuomene specialistai, žurnalistai ir kitų sričių ekspertai, tarp kurių – Vilniaus Gedimino technikos universiteto docentas dr. Stasys Motiejūnas, bendrovės "Komunikacijų raktas" Rinkodaros komunikacijos skyriaus vadovas Marius Zelenius, Nacionalinės pažangos premijos projekto vadovė Edita Skaraitė.

„Džiaugiamės, kad mūsų pastangos supažindinti visuomenę su Lietuvos misija padėti atkurti vieną iš Afganistano provincijų buvo pripažintos viešųjų ryšių ekspertų. Toks konkursas svarbus, nes leidžia pasitikrinti, ar einame teisingu keliu. Smagu, kad pirmą kartą dalyvaudami konkurse buvome įvertinti“ – sakė nugalėtojų ir Krašto apsaugos ministerijos Viešųjų ryšių departamento atstovė Aušra Vaitkevičiūtė.

Konkurso baigiamojo renginio metu vyko seminaras "Tyrimai ryšių su visuomene veikloje". Pasak vieno iš prnešėjų Mykolo Katkus, komunikacijos agentūros "VRP | Hill & Knowlton" vadovo, ryšių su visuomene veikloje svarbu nuolat sekti situaciją visuomenėje. Be sociologinio pagrindo ryšių su visuomene darbas neįmanomas.

Seminare pranešimus taip pat skaitė ir patirtimi dalijosi Apklausos.LT vadovas Ignas Žilinskas, „TNS Gallup“ Kiekybinių tyrimų departamento vadovė Jurgita Verikienė, bei žurnalo "Verslo klasė" redaktorius Aurelijus Katkevičius.

„Džiaugiamės, kad Lietuvos ne pelno organizacijos ir valstybės įstaigos dalyvauja konkurse ir pristato savo vykdomus ryšių su visuomene projektus bei dalijasi patirtimi“, – sakė konkurso kuratorė dr. Renata Matkevičienė, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto studijų reikalų prodekanė.

Pasak organizatorių, tikimasi, kad konkursas „PatiRtis“ vyks ir kitąmet. 2008 metais vykdomus ryšių su visuomene projektus bus galima pristatyti kitų metų renginyje. Konkurse kviečiamos dalyvauti valstybės įstaigos ir ne pelno organizacijos.

Praėjusių metų konkurse geriausiais Lietuvos valstybinių institucijų ir ne pelno organizacijų ryšių su visuomene projektais buvo pripažinti „Nacionalinė pažangos premija“, „Lietuvos viešųjų bibliotekų portalas“ ir Lietuvos AIDS centro akcija „Mes prieš AIDS”.

2008 08 27 Lietuvos gyventojai negaili pinigų arbatpinigiams
2008 05 14 Studentai abortų draudimui nepritaria
2008 03 21 Nauja paslauga: Apklausos.LT skambučių centras
Apklausos.LT - rinkos tyrimai, apklausos, skambučių centras