Rinkos tyrimai, apklausos, skambučių centras

EN SE RU

Naujienu prenumerata

Studentai abortų draudimui nepritaria

2008 gegužės mėn. 14 d.
Akademinis jaunimas nepritaria Seime inicijuojamai idėjai su retomis išimtimis šalyje uždrausti abortus. Prieštaraujantys abortų uždraudimui nurodė 76 proc. apklaustų vyriškosios ir moteriškosios lyties studentų. Šis procentas išlieka pastovus, nepriklausomai ir nuo to, iš kur respondentai yra kilę - didmiesčio, miesto ar kaimo.

Tokius rezultatus parodė Lietuvos studentų sąjungos (LSS) bei rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės „Apklausos.LT“ atliktas studentų nuomonių tyrimas. Gegužės 6 – 12 d. vykdytoje apklausoje "Abortus drausti? Ką manai Tu?“ dalyvavo 1775 respondentai.

„Tyrimas atskleidžia šių dienų akademinio jaunimo mąstymo kryptį. Matyti, kad studentai yra už tai, jog valstybė nepagrįstai neribotų asmens laisvės rinktis, ypač tokioje delikačioje srityje kaip šeimos planavimas“, - tyrimo rezultatus komentuoja Lietuvos studentų sąjungos socialinės integracijos koordinatorė Rūta Ruolytė.

R. Ruolytė pastebi, kad abejotina, ar abortų draudimas kaip nors pagerintų šalies demografinę situaciją. Studentų sąjungos tyrimo duomenimis, 83 proc. moteriškosios lyties atstovių teigė, jog abortų uždraudimas gimdyti neskatintų. 54 proc. grupės apklaustųjų, apsisprendusios darytis abortą dėl konkrečių priežasčių, sprendimo nekeistų, net jei Lietuvoje jie būtų uždrausti. 15 proc. šios grupės apklaustųjų neturi nuomonės.

Uždraudus abortus Lietuvoje, gimdyti ketintų tik 18 proc. Darytis nelegalų abortą Lietuvoje ryžtųsi 23 proc. apklaustų studenčių, 44 proc. darytųsi legalų abortą kitoje šalyje.

Apklausoje dalyvavę vyriškosios lyties respondentai daugiau skatintų savo drauges/partneres gimdyti, nei darytis abortą – santykis atitinkamai 52 proc. ir 31 proc. apklaustųjų.

Apklausoje dalyvių teirautasi ir apie jų šeimos sampratą. 81 proc. apklaustųjų teigė, kad valstybė turėtų remti ir ne santuokoje gimusius vaikus, nors dauguma respodentų šeima yra linkę laikyti santuokos pagrindu sudarytą vyro ir moters sąjungą bei iš to kylančius giminystės ryšius (72 proc.). 24 proc. apklaustųjų šeima laiko bendrą žmonių gyvenimą kartu, nepriklausomai nuo lyties.

Didžioji dalis apklausoje dalyvavusio akademinio jaunimo - moteriškosios lyties atstovės (73,5 proc.). Pagal amžiaus kriterijų daugumą sudarė 18-23 m. jaunimas (81.5proc.).


2008 08 27 Lietuvos gyventojai negaili pinigų arbatpinigiams
2008 05 14 Studentai abortų draudimui nepritaria
2008 03 21 Nauja paslauga: Apklausos.LT skambučių centras
Apklausos.LT - rinkos tyrimai, apklausos, skambučių centras