2008 rugpjūčio mėn. 27 d.
Tyrimo metu buvo siekiama ištirti Lietuvos gyventojų įpročius palikti arbatpinigius tam tikrų sektorių darbuotojams. Atlikto tyrimo duomenimis, net 75,5 proc. apklaustųjų visada arba dažniausiai palieka arbatpinigių juos aptarnaujančiam personalui.
Daugelis (net 73 proc.) pagrindinį, vidurinį arba spec.vidurinį (27 proc.) išsilavinimą turintys asmenys arbatpinigių visai nepalieka, tuo tarpu taip elgiasi labai nedaug (vos 2 proc.) vis dar nebaigusių aukštųjų mokyklų ir (13 proc.) aukštąjį išsilavinimą turinčių žmonių. Tokios pat tendencijos pastebimos ir tarp didesnes ar mažesnes pajamas gaunančių asmenų: dauguma (net 74 proc.) gaunančių mažesnes nei 800 Lt mėnesines pajamas asmenų niekada nepalieka arbatpinigių, kai tuo tarpu 801-2000Lt pajamas gaunantys – tik trečdalis (26 proc.) nepalieka arbatpinigių. Piliečiai, kurių pajamos didesnės negu 2000Lt per mėnesį dažniausiai visada palepina darbuotoją arbatpinigiais.
Amžius taip pat turi nenuginčijamos įtakos žmonių pasirinkimui paskatinti juos aptarnavusius darbuotojus. 18-29 metų amžiaus grupėje net 63 proc. visada palieka arbatpinigių, 30-39 ir 40-59 metų amžiaus grupėse atitinkamai 18 proc. ir 13 proc. , 60 metų ir vyresni – tik 5 proc.
Beveik visi paliekantys arbatpinigių apklaustieji, už gerą aptarnavimą, atsidėkoja padavėjams (93,0 proc.), gerokai rečiau barmenams (38,1 proc.), kirpėjams ar stilistams (26,6 proc.) ir taksistams ar viešojo transporto vairuotojams (27,6 proc.). Rūbininkai (5,6 proc.), kurjeriai (4,0 proc.) ir pardavėjai (4,9 proc.) arbatipinigių gauna rečiausiai.
Moterys, kurios paprastai visuomenėje laikomos išlaidesnėmis už vyrus, šioje srityje yra kiek kuklesnės: beveik pusė (45,37 proc.) moterų visada palieka “arbatos”, bet net penktadalis (16 proc.) - niekada, tuo tarpu vyrai atitinkamai 53,18 proc. ir 10,4 proc. Europoje galiojanti taisyklė palikti 10 proc. nuo sąskaitos sumos, galioja ir Lietuvoje – dažniausiai paliekama 2 - 5 Lt suma, nepriklausomai nuo apklaustųjų amžiaus ar gyvenamosios vietos.
Lietuviai dosniausi kirpėjams arba stilistams bei barmenams, kuriems vidutiniškai palieka apie 5 Lt. Šiek tiek mažiau arbatpinigių gauna padavėjai. Jų arbatpinigiai paprastai svyruoja nuo 0,5 Lt iki 22 Lt, o kurjeriams, rūbininkams, taksistams ir pardavėjams įprasta palikti apie 2 - 3 Lt.
Tyrimas parodė, jog dauguma Lietuvos gyventojų nešykšti pinigų juos aptarnavusiems darbuotojams, ypač padavėjams, barmenams bei kirpėjams/stilistams, ir palieka jiems arbatpinigių.
Apklausa atlikta 2008 m. liepos mėn., kurioje dalyvavo 500 atsitiktinai atrinktų Lietuvos didžiųjų miestų gyventojų.