Rinkos tyrimai, apklausos, skambučių centras

EN SE RU

Naujienu prenumerata

Planuojant karjerą jaunimui svarbiausia – tobulėjimas ir asmeninis augimas

2007 kovo mėn. 20 d.
Vilniaus miesto ir apskrities verslininkų darbdavių konfederacija vasario pabaigoje atliko studijuoti ketinančių jaunų žmonių apklausą, kurioje teiravosi, kaip jaunimas supranta karjeros sąvoką, kaip rengiasi asmeninei karjerai – ar turi karjeros planus, kokie artimiausi jaunų žmonių tikslai bei kas svarbiausia jaunam žmogui planuojant savo karjerą.

Daugiau nei 35 proc. (35,3%) jaunų žmonių, ketinančių rinktis studijas aukštosiose mokyklose teigia turį karjeros planą, dar 30,4 proc. sako kaip tik šiuo metu rengiantys tokius planus, tačiau net 23,1 proc. respondentų teigia tokių planų neturintys.

Didžioji dalis respondentų linkę manyti, jog karjera – tai veiksmų planas savo asmeniniam tikslui pasiekti (28,3%), šiek tiek mažiau (24 proc.) apklausoje dalyvavusių karjerą įvardija kaip greitą, sėkmingą kilimą tarnyboje, susijusį su didėjančiu atlyginimu bei augančiu statusu, 16,2 proc. respondentų mano, kad karjera – tai daugiau, nei prestižinės pareigos ar didesnis atlyginimas, respondentų teigimu – tai labiau darbas, kurį malonu dirbti. Paklausti, kiek norėtų uždirbti iš karto po studijų, respondentai dažniausiai minėjo sumas nuo 1000 iki 3000 lt.

Artimiausių 5 metų tikslas, N=329 Apklausos internetu rezultatai
Jaunimo taip pat teirautasi, kieno patarimais jie pasikliauja rinkdamiesi specialybę ar planuodami karjerą. 49, 8 proc. besirenkančių studijas ar priimančių kitus karjeros kelyje svarbius sprendimus labiausiai pasitiki ir linkę pasikliauti tik savo nuomone, 14,6 proc. svarbūs tėvų ir giminaičių patarimai, o 11,9 proc. pasitiki studijuojančių draugų konsultacijomis. Mažiausiai įtakos šioje srityje jaunuolių apsisprendimui turi mokyklos psichologai (1,8 %), mokytojai (3,3 %) ir klasės draugai.

Planuojant karjerą, jauniems žmonėms svarbiausi kriterijai – tobulėjimas ir asmeninis augimas (57,4 proc.), didėjantis atlyginimas (52,3 proc.) ir moralinis pasitenkinimas kasdieniniu darbu (50,8 %). Mažiausiai svarbūs mąstant apie būsimą karjerą – autoritetingas vadovas (6,1 proc.), specialybės preztižas ir statusas visuomenėje.

Tyrime dalyvavusių respondentų manymu, artimiausių 5 metų tikslai jiems – gauti diplomą (64,4 proc.), susirasti gerai apmokamą darbą (51,4%) bei įsteigti savo verslą (28,6 proc.) ar nusipirkti butą (27,7 proc.)

35,6 proc. respondentų įsitikinimu, karjera prasideda nuo mažų dienų, vos tik kyla klausimas „kuo būsiu užaugęs“, dar 24 proc. respondentų karjeros pradžia mieliau laikytų laiką, kai susirandamas pirmasis darbas, 16 proc. teigia, kad tai laikas, kai renkiesi studijas aukštojoje mokykloje.

Tyrimas atliktas parodos “Mokymasis, studijos, karjera 2007” metu, bendradarbiaujant su rinkos tyrimų internetu bendrove Apklausos.LT. Didžiąją dalį tyrimo respondentų sudarė 16-23 metų respondentai (tyrime dalyvavo 329 15 – 30 metų respondentai).

Cituojant tyrimo duomenis, nuoroda į VVDK ir Apklausos.LT– būtina.

Apklausos.LT ir VVDK informacija

2008 08 27 Lietuvos gyventojai negaili pinigų arbatpinigiams
2008 05 14 Studentai abortų draudimui nepritaria
2008 03 21 Nauja paslauga: Apklausos.LT skambučių centras
Apklausos.LT - rinkos tyrimai, apklausos, skambučių centras